Projekt, výroba a realizace roubené stavby

Zajistíme roubenou stavbu od počátečního návrhu přes stavební povolení a výrobu až po realizaci a kompletní dokončení stavby. Každá roubená stavby je odlišná a každý návrh je ojedinělý.

Stavíme roubenky jak z BSH hranolu, tak i pilařského řeziva. Každý zákazník preferuje pro svoji stavbu jiný materiál. Pro stavby většího charakteru jako jsou rodinné domy doporučujeme lepené hranoly z BSH se srubovým profilem. Pro menší stavby rekreačního využití se snahou o nižší náklady na výstavbu používáme pilařské řezivo hoblované. Při návrhu klasické roubenky pro autentičnější vzhled provádíme z vnitřní strany postaršování dřeva, takzvané drásání.

Zabýváme se jak stavbou prostorných rodinných domů v podobě moderních roubených domu, ale také klasických roubených staveb.

Roubená stavba z pilařského řeziva

Roubená stavba z BSH hranolu

Drobné roubené stavby k rodinným domům

Stále častěji stavíme menší roubené stavby jako doplňkovou stavbu k rodinným domům. At jsou to zahradní domy, letní zahrady nebo velice oblíbené roubené sauny. Všechny stavby zajištujeme od počátečního návrhu až po finální dokončení stavby. Výstavba roubených saun je jak při návrhu, tak realizace velmi specifická.

Návrh včelína s roubeným zázemím pro včelařské potřeby:

Podíleli jsme se na návrhu a výrobě roubené čekárny:

Fotky z realizace najdete na webu: Rddrevo.eu

Průběh stavby drobné roubené stavby

Prvotní návrh stavby

Z počátku přijde klient se svou představou o budoucí stavbě. Naši projektanti proberou s ním všechny potřebné informace a vytvoří prvotní návrh ve 3D v programu Dietrich’s.

Postupně se projekt upravuje do finální podoby, kdy se začne vypracovávat projekt pro stavební povolení (ohlášení stavby) pokud je zapotřebí.

Poté se začíná vytvářet prováděcí dokumentace a výrobní dokumentace celé stavby. V této fázi se řeší zejména technické věci a detaily stavby.

Výroba dřevěných prvků na CNC stroji Hundegger K2i popřípadě čtyřstranné frézování (hoblování) pokud je zapotřebí.

Po výrobě dřevěných částí se začíná nejčastěji s povrchovou úpravou u nás ve výrobě. Povrchová úprava může být ve formě drásání a poté nanášení barev.

Expedice zboží na místo stavby.

Montáž konstrukce na místě stavby. Jednotlivé díly stavby se postupně skládají dle montážní dokumentace.