CNC dřevostavby

Chystáte se stavět a rozmýšlíte se, jak by právě ten váš nový domov měl vypadat? Uvažujete nad materiálem, který bude nejlepší použít? Rozmýšlíte se mezi přírodním dřevem a klasickou cihlou? Dřevo a cihla mají pochopitelně svá specifika, náležité výhody i nevýhody.

Ekologické a nízkoenergetické bydlení

My však hoříme láskou ke dřevu. Je ekologické, přírodní a stoprocentně recyklovatelné. Zároveň má dřevo výborné izolační vlastnosti, a pokud je dřevostavba kvalitně zaizolovaná, má prakticky stejné vlastnosti jako nízkoenergetické domy. Dřevostavby mají také nízké akumulační vlastnosti, to znamená, že nebude takzvaně topit do stěn. Dřevěný dům vytopíte mnohem rychleji než běžnou zděnou stavbu. Není tak nutné zapínat topení předem. Na noc můžete klidně topení vypnout. Stejně tak nejste-li zrovna doma. Naprosto postačí začít topit v okamžik, kdy se vrátíte domů, nebo ráno vstanete. Dřevostavby jsou tak i ekonomické. Energetická úspora dosahuje až 30 % ve srovnání s cihlovým domem.

Návrh a vizualizace dřevostavby v softwaru od společnosti Dietrich´s

My vyrábíme CNC dřevostavby, které si můžete v případě zájmu smontovat dokonce sami. Nejprve v 3D-CAD/CAM softwaru od společnosti Dietrich´s vytvoříme návrh a vizualizaci pro zákazníka. Samotná výroba dřevostaveb je pak realizována v naší provozovně, kde výrobní materiál zpracováváme na stroji Hundegger K2i. Ten nám umožňuje opracovat jednotlivé prvky budoucí dřevěné konstrukce tak precizně, že dřevostavba může být následně smontována svépomoci. Vy si materiál pouze vyzvednete a následně si svůj domov postavíte přesně podle výkresu a očíslovaných dílů.

Dřevostavba svépomocí

Složit stavebnici dřevostavby svépomoci opravdu zvládne i neprofesionál. Není to složité. Přesto můžete využít našich služeb montáže nebo alespoň dohledu a pomoci. Stavba, která je ale spíše takovou skládačkou, trvá obvykle 10 až 15 dní. Což je opět velkou výhodou oproti měsícům nebo i rokům, které jsou potřeba na postavení cihlového domu. Bydlet tak můžete mnohem dříve. Nemusíte dodržovat žádné technologické přestávky. Ušetříte čas a zároveň i peníze. Ale v neposlední řadě také místo. Šířka stěny dřevostavby je menší než u zděného domu.

Kontaktujte nás

Je dřevostavba to, co by se vám mohlo líbit? Kontaktujte nás. Vše s vámi projdeme a vypracujeme individuální nabídku.